O nas

Kilka słów o nas

Firma z mocną historią

Jesteśmy najstarszą (istniejącą od 1919 roku), największą i najbardziej konkurencyjną siecią handlowo-produkcyjna na lokalnym rynku. Postawiliśmy na nowoczesny, sprawnie działający handel detaliczny, produkcję piekarsko-ciastkarską i masarską oraz gastronomię.

W skład naszej sieci wchodzi 10 sklepów. Chlubą i wizytówką „Społem” jest największy i najnowocześniejszy w mieście Supermarket „S” o powierzchni 4500 m2. Wszystkie nasze sklepy są skomputeryzowane (tworzą wspólną sieć komputerową) i wyposażone w klimatyzację. Wyróżniają się wśród innych jednakowym wystrojem i kolorystyką.

Zastosowane w sklepach nowoczesne, ekologiczne, energooszczędne systemy chłodnicze i grzewcze to produkt lokalnych firm, z którymi współpracujemy. Oferujemy zawsze bogaty asortyment w atrakcyjnych cenach oraz liczne promocje i degustacje.

Bocheńska „Społem” to również działalność produkcyjna. Mamy dwa zakłady produkcyjne: piekarsko-ciastkarski i masarski. Nowoczesna technologia i tradycyjne receptury są gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów.

Warto też wspomnieć o gastronomii. Prowadzimy restaurację „Jubilatka” i Bar Mleczny. Restauracja cieszy się uznaniem zarówno wśród mieszkańców Bochni, jak i przyjezdnych. Przyciąga miłą atmosferą, smaczną kuchnią oraz wysokim poziomem świadczonych usług. Bar Mleczny kusi natomiast domowymi potrawami w bardzo niskich cenach.

Spółdzielnia dba nie tylko o swych członków i pracowników (organizuje dla nich m.in. wycieczki, pikniki, bilety do kina i teatru), ale wspiera także potrzebujących. Uczestniczymy w rozmaitych akcjach dobroczynnych na rzecz Caritas, miejscowego Domu Dziecka oraz Domu Pomocy Społecznej. Sponsorujemy również sport i podejmowane w szkołach przedsięwzięcia pedagoficzno-wychowawcze.

„Społem” PSS na stałe wpisała się w krajobraz Bochni. Logo Spółdzielni jest znane i rozpoznawane przez każdego mieszkańca, klienta i przedsiębiorcę naszego regionu. Firma od wielu lat stabilnie działa na konkurencyjnym rynku. Celem załogi i członków spółdzielni jest ciągłe podnoszenie poziomu świadczonych usług, dbałość o zadowolenie klientów oraz rzetelna i profesjonalna współpraca z kontrahentami.

Zarząd Spółdzielni

Pierwszoplanowym zadaniem Zarządu na obecne i następne lata jest dalszy rozwój Spółdzielni, unowocześnienie stylu działania, dostosowanie do standardów unijnych, z zachowaniem polskich tradycji uwzględniających oczekiwania naszych klientów, których znamy najlepiej, bo jesteśmy jednymi z nich.

mgr Tomasz Pławecki

Prezes Zarządu

mgr Barbara Biernat

Wiceprezes Zarządu

Członkowie Rady Nadzorczej "Społem"

Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni

mgr Mieczysław Zastawa

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Maria Gadowska

Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej

Krystyna Pająk

Sekretarz Rady Nadzorczej
Członkowie Rady Nadzorczej:

Mirosława Kołodziej

Przewodnicząca Komisji Społeczno-Samorządowej

Wanda Sacha

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Krystyna Kufta

Monika Gądek

Dorota Panna

Ryszard Pilch

Waśniowska Krystyna

Halina Robak

Nagrody i wyróżnienia

2015
2011
2008
2003
2002

Historia

od 1919

1919
Powstaje pierwszy sklep

Powstał nasz pierwszy sklep w Bochni. Mieścił się on w suterenie przy ul. Gazaris, a jego wyposażenie stanowił stół służący za ladę oraz jedno krzesło.

1924
Powstanie “Spółdzielni Robotniczej z o.o.“

Stowarzyszenie przekształca się w „Spółdzielnię Robotniczą z o.o.”, zwiększa swoje obroty i z końcem roku następuje przeniesienie sklepu do lokalu przy ul. Wolnica. Dobra pozycja firmy nie trwała jednak długo a dodatnia krzywa zaczęła spadać, zamieniając działalność spółdzielni w wegetację.

1936
Nowa lokalizacja

Stowarzyszenie przekształca się w „Spółdzielnię Robotniczą z o.o.”, zwiększa swoje obroty i z końcem roku następuje przeniesienie sklepu do lokalu przy ul. Wolnica. Dobra pozycja firmy nie trwała jednak długo a dodatnia krzywa zaczęła spadać, zamieniając działalność spółdzielni w wegetację.

1939
Drugi sklep

Spółdzielnia otwiera w październiku drugi sklep spożywczy. Jednocześnie obok sprzedaży detalicznej uruchamia ona sprzedaż hurtową, nie tylko artykułów spożywczych. W tych niełatwych wojennych czasach liczba członków stale i systematycznie rośnie by pod koniec 1943 roku osiągnąć stan 733 członków.

Lata 60-te
Walka o jakość

W tym okresie szczególnego znaczenia nabiera ochrona interesów klienta w imię rzetelności usług i dobrej jakości towaru oferowanego w sklepach. W zmaganiach tych Spółdzielnia mieściła się w czołówce, udowadniając, że spółdzielcza jakość to dobra jakość. Powstają kolejne placówki handlowe: sklep „1001 drobiazgów”, pawilon przy ul. Karosek i przy ul. Krzeczowskiej, mikropawilon przy ul. Waryńskiego (obecna Floris), zieleniak przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz sklep z odzieżą przecenioną „1001 okazji”. Przebranżowiono sklep masarski i spożywczy na duży, nowoczesny sklep odzieżowy „Modny Strój”. Powstaje również kawiarenka przy ul. Zalesie, natomiast jadłodajnia i bar w Rynku przekształcone zostają w jedną restaurację „Turystyczna”.

1968
Kolejny rekord liczby członków

Liczba członków spółdzielni pobiła kolejny rekord, licząc aż 2999 osób. W tym roku utworzono Wojewódzkie Spółdzielnie Spożywców, które obarczono odpowiedzialnością za politykę gospodarczą całego województwa. W ten sposób PSS stała się oddziałem WSS w Krakowie na pełnym rozrachunku gospodarczym.

1976
Reorganizacja rynku

Wskutek kolejnych zmian w polskiej gospodarce polegających na reorganizacji handlu wewnętrznego, bocheńskiej Spółdzielni Spożywców przypadło zaopatrywanie rynku miejskiego. W ten sposób zyskała ona aż 82 placówki handlowe. Uruchomiono też magiel elektryczny przy ul. Wiśnickiej, przejęto od PHS targowisko jarzyn, wyrąb mięsa z uboju gospodarczego oraz szalety przy ul. Gazaris.

1977
Dalszy rozwój

W ramach dalszej reorganizacji oddział przejął dział hurtu stając się koordynatorem zaopatrzenia rynku w mieście w artykuły pierwszej potrzeby oraz reprezentantem interesów konsumenckich wobec przemysłu. Uruchomiono nowy sklep przy ul. Krakowskie Przedmieście, pijalnię piwa, bar mleczny oraz smażalnię placków ziemniaczanych i frytek. Pod koniec tego roku PSS zrzeszała 4011 członków.

1981
Przywrócenie nazwy “Społem“

Na skutek rozpoczynającej się demokratyzacji życia spółdzielczego, przywrócono nazwę „Społem”. Powszechna Spółdzielnia Spożywców, która swym zasięgiem objęła województwo tarnowskie. Był to początek powrotu do głównej idei spółdzielczości – wspólnego decydowania o teraźniejszości i przyszłości.

1989
Oddzielenie “Społem“ Bochnia

Dotychczasowa Wojewódzka Spółdzielnia Spożywców w Tarnowie podzieliła się na 6 samodzielnych jednostek. W ten sposób powstała samodzielna struktura: “Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni. Nastąpiła likwidacja nierentownych placówek handlowych oraz usługowych.

1994
Zmiany w zarządzie

Zachodzą zmiany w składzie Zarządu Spółdzielni. Na zasłużoną emeryturę odchodzą Prezes Zarządu Mieczysław Zastawa oraz członek zarządu Kazimiera Apryjas. Na miejsce ustępującego prezesa zostaje powołany Adam Sosnowiec. Nowy zarząd postawił sobie bardzo ambitne i zarazem trudne zadania. Bocheńska PSS mimo wielu problemów (min. finansowych) dzięki mobilizacji i ogromnemu zaangażowaniu członków i pracowników nie poległa a odnosiła spektakularne sukcesy.

1998
Pierwszy sklep dyskontowy

Uruchomiono w Bochni przy ul. Karosek pierwszy, nowoczesny sklep dyskontowy o powierzchni handlowej 1300 m kw. Ten wygodny sklep z charakterystycznym znakiem „S” szybko przypadł do gustu klientom.

1999
80 lecie “Społem“ PSS

Spółdzielnia „Społem” PSS będąc w bardzo dobrej kondycji obchodziła swoje 80-lecie, zrzeszając 697 członków, zatrudniając 300 pracowników, prowadząc działalność gospodarczą w 14 sklepach o łącznej powierzchni 3594 m kw., w 4 zakładach gastronomicznych, zakładzie piekarsko-ciastkarskim, zakładzie produkcji masarskiej oraz hurtowni. W tym roku połączono sklep nr 10 i 44 oraz poszerzono sklep nr 12 do 2100 m2 powierzchni sprzedażowej. Rok później powstał sklep nr 20 – „Gosposia”.

2001
Modernizacja

To rok gruntownych remontów masarni zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Dokonano całkowitej wymiany parku maszynowego co wiązało się z ogromnym nakładem środków finansowych. W rekordowym tempie z końcem roku powstał zakład na miarę XXI wieku, spełniający wszystkie rygorystyczne wymogi i standardy unijne. W tym roku bocheńska „Społem” zakupiła też budynek w Rynku 7 gdzie mieści się jeden ze sklepów sieci PSS „Zenit”.

2002
Zwiększenie przychodów

Rok 2002 okazał się szczególnie dobry dla bocheńskiej spółdzielni, o czym świadczy jej wysoka rentowność. Dewiza zarządu “to co się robi, musi przynosić efekt ekonomiczny” okazała się słuszna. Wiosną w błyskawicznym niemal tempie, w ciągu niespełna miesiąca przeprowadzono kompleksową modernizacją sklepu “Floris”. Polegała ona na pozyskaniu dodatkowej powierzchni handlowej, wymianie wyposażenia, stworzeniu większej swobody komunikacyjnej, wymianie oświetlenia i wreszcie zamontowaniu wentylacji i klimatyzacji według najnowszych zasad energooszczędnych i ekologicznych.

2004
Rekordowa rozbudowa

Nastąpiły liczne zmiany i przeobrażenia w sklepie „S” przy ulicy Karosek, będącym chlubą i ogromnym dotychczasowym sukcesem bocheńskiego Społem. Jeszcze w grudniu 2003 roku rozbudowano (w rekordowym tempie – 4 miesiące) sklep z dotychczasowych 2100 m kw. do 4450 m kw. W ten sposób popularna „Eska” stała się największym obiektem nie tylko w mieście, ale także w całym powiecie bocheńskim. Wraz z powiększeniem sklepu, klienci zyskali wygodny parking mieszczący aż 300 samochodów. W tym roku oddany został również nowoczesny Zakład Piekarsko-Ciastkarski.

2007
Sklep na ulicy Widok

Liczba punktów handlowych będących we władaniu Spółdzielni powiększyła się o kolejny sklep zlokalizowany przy ul. Widok. W lutym kolejnego roku zaś po przeprowadzeniu szeregu prac modernizacyjnych zakrojonych na szeroką skalę, a mających na celu dobro klienta, oddano do użytku unowocześniony sklep przy ul. Wolnica.

2009
90 lecie istnienia

Spółdzielnia obchodząca dziewięćdziesiąta rocznicę swojego istnienia cieszy się doskonałą kondycją ekonomiczną. Dowodem tego może być chociażby oddanie do użytku w połowie roku nowego sklepu spożywczo-przemysłowego o powierzchni handlowej ponad 400 m kw. zlokalizowanego w miejscowości Zawada koło Bochni oraz modernizacja delikatesów społemowskich w rynku.

2010
Mocna kondycja finansowa

Kolejny bardzo pomyślny rok dla bocheńskiej “Społem”. Nawet pomimo ekspansji konkurencyjnej sieci, Spółdzielnia ani na chwilę nie przestała umacniać swej pozycji na lokalnym rynku. W tym roku zmodernizowano gruntownie jeden ze sklepów Spółdzielni – sklep Nr 20 “Gosposia” – nadając mu nowoczesny oraz estetyczny wystrój i dostosowując go w ten sposób do wymagań rynku. Na uwagę zasługuje po raz wtóry fakt, iż wszelkie inwestycje zrealizowano ze środków własnych Spółdzielni, co bez wątpienia świadczy o jej mocnej kondycji finansowej.

2012
Modernizacja lokali

Następny rok, w którym postawiono na komfort, wygodę i estetykę lokali będących w posiadaniu Spółdzielni. Tym razem gruntowną modernizację przeszła Restauracji Jubilatka, której oblicze zmieniło się diametralnie. Całkowicie nowa aranżacja wnętrza pozwoliła wygospodarować więcej miejsca, a nowy wystrój z pewnością stawia Jubilatkę w równym szeregu z lokalami gastronomicznymi z tzw. “górnej półki”. W tymże roku zmiany dotyczyły, również sklepu zabawkarsko – papierniczego Zenit, który otrzymując nowe, pojemniejsze regały poszerzył posiadaną dotychczas ofertę asortymentową, zyskując dodatkowo atrakcyjny, a przy tym ergonomiczny wystrój.

2014
Nowe sklepy

Rok jubileuszowy, w którym bocheńska “Społem” obchodziła 95-lecie swojego istnienia po raz kolejny ciesząc się z sukcesów na lokalnym rynku. W dalszym ciągu rozwijamy się i staramy działać progresywnie, aby nie pozostać w tyle za ciągłymi zmianami mechanizmów rządzących handlem oraz dostosowując się do wymagań klientów, dzięki którym istniejemy. W listopadzie tego roku spółdzielnia otworzyła swój kolejny samoobsługowy sklep branży spożywczo -przemysłowej o powierzchni blisko 300 m2, który znajduje się w Bochni przy ul. Krzęczków. Tym samym baza sklepów w będących w posiadaniu bocheńskiej “Społem” powiększyła się do 9 placówek.

2015
Sklep w Lipnicy

Rozpoczęliśmy budowę naszego kolejnego sklepu spożywczo-przemysłowego o powierzchni sprzedaży 600 m kwadratowych, zlokalizowanego w Lipnicy Murowanej. Jego otwarcie planowane jest na drugą połowę 2016 roku i będzie to już dziesiąty sklep bocheńskiej “Społem”.

2018
Kolejne remonty

Nadążając za zmieniającymi się trendami i preferencjami klientów rozpoczęliśmy remont sklepu nr 2 przy ul. Rynek 9 w Bochni.  „Delikatesy” SPOŁEM przeszły gruntowne zmiany, dzięki którym sklep zyskał nowoczesny i przejrzysty wygląd. Dotychczasowy układ uległ zupełnej modyfikacji. Wstawienie dodatkowych regałów i nowych chłodni sprawił, że „Delikatesy” stały się sklepem samoobsługowym z wydzieloną salą sklepową. 

2019
Setny jubileusz

Mamy 100 lat!!! Nowe logo, remont sklepu Floris, nowe stroje pracowników, piwo JUBILEUSZOWE to tylko niektóre z widocznych elementów świętowania.  Kulminacyjnym punktem była dla nas gala jubileuszowa, która odbyła się 19 lipca 2019r. w Kopalni Soli w Bochni. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz powiatu bocheńskiego, Miasta Bochni, gmin Bochnia i Rzezawa, przedstawiciele Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców, Rada Nadzorcza Społem PSS w Bochni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Spółdzielni, właściciele, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele partnerów handlowych oraz obecni i byli pracownicy.

W roku wielkiego Jubileuszu zupełnej modernizacji uległ również jeden z naszych sklepów – Floris, Bochnia Pl. Pułaskiego 4. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych przeszedł  gruntowną metamorfozę. Remont obejmował prawie 650 m2 powierzchni, wliczając elewację, dach i całe wnętrze. Właściwym stwierdzeniem byłoby „sklep postawiono na nowo”, gdyż budynek został rozebrany i skonstruowany od nowa. Przyczyn remontu sklepu Floris było wiele, jednak najważniejsze z nich to poprawa komfortu naszych klientów. Zmieniony układ zapewnił większą przestrzeń i więcej miejsca między regałami.  Ważną kwestią jest również wpisanie się w najnowsze trendy ekologiczne, gdyż nowy budynek pobiera zdecydowanie mniej energii. 

2021
Społem Bochnia najlepszą Spółdzielnią w Polsce!

Ten rok mimo trudności związanych z pandemią, był wyjątkowo udany dla naszej Spółdzielni.

Po gruntownym remoncie otworzyliśmy na nowo naszą restaurację Jubilatka.

Zmianę przeszedł również sklep nr 20 czyli Gosposia. Zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz sklep przeszedł jedną z większych metamorfoz w historii Społem. 

Kolejnym wielkim wydarzeniem było otwarcie sklepu w Trzcianie. Nowy sklep na mapie, należący do naszej Spółdzielni,  szybko przekonał do siebie mieszkańców tej pięknej miejscowości. 

Rok 2021 zamykamy informacją o uzyskaniu tytułu "Najlepszej Spółdzielni w Polsce" !! Ogromny sukces Bocheńskiego Społem to zasługa świetnie zarządzanych placówek. Doceniła to redakcja "Strefy Gospodarki" Dziennika Gazety Prawnej przyznając Społem PSS w Bochni zaszczytne 1 miejsce. 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart